15.08.2011

Akdeniz turu / A mediterranean trip


hepiniz hayatında bir kez de olsa Akdeniz'i şööyle baştan başa gezmiştir, ya da yapılacaklar listesine yazdığı bir planı vardır.. aslında benim daha uzun soluklu ve daha doyurucu bir gezi planım vardı ama malesef yıllık izin denen olay elimi kolumu bağlayıp yalnızca bir haftalık konsantre bir gezi imkanı tanıdı bana :( nerden mi başladık? tabiki antepten :) iskenderun, silifke, anamur, alanya, antalya, belek, kaş, fethiye, göcek ve son olarak türkiye'de hiç bir yere değişmeyeceğim datça.. hadi bakalım başlayalım :)

all of you have been traveled throughout mediterranean once in your life, or you have written on it to your must-done list.. actually i have had a longer and more satisfying  trip plan but something called "annual leave" made me to do a concentrated trip of one week :( where did we begin? of course antep :) iskenderun, silifke, anamur, alanya, belek, kaş, fethiye, göcek and finally datça that i will never change to any place in turkey.. let's start :)


 antep'te güzel bir katmerli kahvaltı yapmak lazım :) katmer türkiye'nin fazla yerinde bilinmez, bilinen yerlerde de antep'teki gibi yapılmaz zaten.. tatlıyla aram pek iyi değildir, en fazla bir parça yerim ama oraya gidince yemeden sakın gelmeyin..

a nice breakfast in antep with "katmer" :) katmer does not known in turkey so much, in some places which is known usually doesn't taste and look like in antep.. i don't really like desserts, i eat max one piece of katmer but if you go there don't come without eating it..

temmuz ve ağustos'ta giderseniz dalında taze antep fıstıklarını görebilir, taze fıstık tadabilir ve bugüne kadar yediğiniz kavrulmuşlarla boş yere midenizi doldurduğunuz için üzülebilirsiniz :)

if you go there in july and august, you can see the fresh pistachios at trees, you can taste them and you will feel sad because of the roasted pistachios which you ate before are just filled your stomach :)

vee tabiki ne yiyeceksiniz? evet evet patlıcan kebabı :) herkesin bildiği ünlü mekanları deneyebilirsiniz tabiki ama bence evde yapılan gibisi yok :)

and finally what will you eat? of course kebab with aubergine :) you can try the famous places that everybody knows but in my opinion there is no one like made at home :)NOTE: bütün fotoğraflar tarafımdan çekilmiştir. izinsiz kullanılamaz.
all photos have taken by myself. unavailable without permission.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder